Witaj! Proszę zaloguj się lub załóż konto aby móc pisać posty.

Ostatnie opinie    Aktualności    Rankingi

więcej...

»

»

»

»

»

»

więcej...

»

»

»

»

»

»

więcej...

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy animowane gatunku sf.
Autor Wiadomość
scarlett Offline
Senior Member

Liczba postów: 582
Reputacja: 1
Filmy animowane gatunku sf.
Jako dziecko lubiałam oglądać bajki disnay'a: Gumisie, Chip i Dale, Mickey Mause... Ostatnio doszłam jednak do wniosku, ze niesamowicie hipnotyzowały mnie bajki sf. Do dziś pamiętam Transformers, szczególnie ten moment kiedy osobówka wjeżdżała do dużego ciężarowego pojazdu. Kolejno po tym natępowała przemiana w gigantycznego robota. Nie wiem co w tym wszystkim było takie wspaniałe, ale właśnie te momenty pamiętam najlepiej. Być może to fenomen japońskich bajek - Jeździec srebrnej szabli to też bajka, którą doskonale pamiętam - szczególnie pojazd kosmiczny. Mówiąc o japońskich anime, nie można zapomnieć o Yattamanie. To już wogóle dla mnie fenomen. Pamiętam nawet nazwy tych wynalazków: Jata-panda, Jata-pies, Jata-dojler, Jata-pelikan i wiele innych. A każdy odcinek kończyło zdanie bandy Drombo: "Idź do diabła Dokurobei". Najpiękniejszy w tym wszystkim jest fakt, że bajka ta pochodzi z 1977 roku.

Załączone pliki
.jpg  srebrnej szabli.jpg (Rozmiar: 19.06 KB / Pobrań: 27)
.jpg  transformers.jpg (Rozmiar: 6.17 KB / Pobrań: 27)
.jpg  Yattaman.jpg (Rozmiar: 5.01 KB / Pobrań: 27)
10-07-2010 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Joohn Offline
Administrator

Liczba postów: 615
RE: Filmy animowane gatunku sf.
Transformers bardzo dobrze pamiętam, miałem nawet na VHS. Japońskie Anime to temat rzeka - zawsze mi się podobało ale jakoś tak nigdy się mocniej w nie nie wkręciłem. Nie znam Yattamana. Pamiętam natomiast cyberpunkowe Ghost In The Shell - klasyczny japoński animowany SF.

Załączone pliki Miniatury

10-08-2010 07:00 AM
scarlett Offline
Senior Member

Yattaman leciał na dolnośląskiej telewizji "echo" (a może to była wrocławska telewizja?). Prawdopodobnie można ją było też obejrzeć na poloni1.
Dużo tych bajek było. Nie zdawałam sobię z tego do tąd sprawy. I to większość s-f, były też inne jak Kapitan jastrząb, gigi la trotola, tygrysia maska,...

http://www.youtube.com/watch?v=hKdMQ3pAE...re=related

Powspominałoby się... (niestety w pracy nie mogę odtwarzać dzwięków).
10-08-2010 07:22 AM
scarlett Offline
Senior Member

Jeśli chodzi o bajki sf, swego czasu bardzo popularną była (a nawet jest nadal) bajka Jetsonowie wytwórni Hanna - Barbera. Ja jakoś nie przepadałam za nieudolnym Georgem i jego rodzinką. Ciekawym motywem były te ruchome pasy, które działały na zasadzie ruchomych schodów.

Załączone pliki Miniatury

10-18-2010 11:55 AM
logormet Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Jetsonowie tak samo bajka mojego dzieciństwa najlepsze były windy i pojazdy grawitacyjne Tongue

administrowanie nieruchomościami według upodobań.
11-21-2013 01:23 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Dark Fusion was designed and coded by Skyance.   Silnik forum MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.